DTNB CAS 69-78-3
Isem tal-Prodott: DTNB
CAS NO.:69-78-3
Isem Ieħor:5,5′-Dithiobis(2-nitrobenzoic acid)
Dehra: Trab abjad
TNN tispeċjalizza f'addittivi tal-ikel, ingredjenti farmaċewtiċi, Materja Prima Kosmetika, Kimiċi Fine, eċċ. Nitolbok li tħossok liberu li tistaqsi jekk għandek xi bżonnijiet.
Deskrizzjoni
Deskrizzjoni tal-Prodotti

| Isem tal-prodott | DTNB |
| CAS NO. | 69-78-3 |
| Purità | >99% |
| Alkoħol | mingħajr alkoħol |
| Tip ta' Ippakkjar | Borża PP/barmil tal-kartun |
| Materjal | intermedji farmaċewtiċi |
| Daqs tal-Folja | 1kg/10kg/20kg/100kg |
| Piż tal-Prodott | 1.2kg/12kg/23kg/115kg |
| Jgħodd | 1kg/borża 10kg/barmil 20kg/barmil 100kg/barmil |
| Ċertifikazzjonijiet | ISO9001 |
| Żmien kemm idum tajjeb | 24 xahar |
| MOQ | 100 g |
Funzjonijiet
DTNB (5,5 '- dithiobis (aċidu 2-nitrobenzoic), CAS: 69-78-3), Magħruf ukoll bħala reaġent Elman, huwa reaġent klassiku u indispensabbli ta 'analiżi ta' kwantifikazzjoni ta 'thiol fil-qasam tal-bijokimika. Il-funzjoni ewlenija tagħha hija li tgħaddi minn reazzjonijiet kimiċi speċifiċi u sensittivi bi gruppi ta 'thiol ħielsa, li tiġġenera prodotti ta' aċidu 5-mercapto-2-nitrobenzoic isfar, u b'hekk tikseb determinazzjoni preċiża u konvenjenti tal-kontenut ta 'thiol f'kampjuni bijoloġiċi.
Il-mekkaniżmu ta 'azzjoni ta' dan ir-reaġent huwa effiċjenti u dirett. Molekula waħda ta 'DTNB tista' tgħaddi minn reazzjoni ta 'tnaqqis b'żewġ gruppi thiol, u tkisser ir-rabta disulfide tagħha stess. Fl-istess ħin, għal kull grupp ta 'thiol ikkunsmat, jinħeles anjoni isfar b'assorbiment qawwi f'wavelength ta' 412nm. Din ir-relazzjoni kwantitattiva bi proporzjon molari ta '1:2 u bidliet sinifikanti fis-sinjali ottiċi jagħmluha wieħed mill-aktar metodi affidabbli fl-analiżi kwantitattiva. Is-sensittività għolja tagħha tippermetti skoperta preċiża ta 'kampjuni ta' traċċi, b'applikazzjonijiet li jvarjaw minn proteini purifikati għal fluwidi kumplessi tat-tessuti bijoloġiċi.
F'applikazzjonijiet prattiċi, il-valur tad-DTNB huwa rifless f'diversi oqsma ewlenin ta 'riċerka. Huwa użat ħafna biex tiddetermina l-konċentrazzjoni ta 'thiols ta' piż molekulari baxx bħal glutathione u cysteine, u hija għodda importanti għall-evalwazzjoni tal-istatus antiossidant ċellulari. Huwa applikat speċifikament biex jiddetermina l-kontenut tal-glutathione fi prodotti agrikoli bħal goji berries. Fl-istess ħin, huwa wkoll il-metodu standard tad-deheb għall-istudju tal-kontenut u l-funzjoni ta 'molekuli ta' proteini sinjuri ta 'thiol bħal metallothionein. Billi jikkwantifikaw gruppi thiol f'kampjuni bijoloġiċi, ir-riċerkaturi jistgħu jidħlu f'ħafna proċessi bijoloġiċi ewlenin bħal stress ossidattiv, metaboliżmu tal-metall, struttura u funzjoni tal-proteini.
Ippakkjar U Kunsinna

pakkett f'1kg/borża 10kg/barmil 20kg/barmil
Fabbrika
Fabbrika tagħna & quipment
TNN AGĦMEL ĦAJJEK AĦJAR.




Għaliex tagħżel TNN



It-tags Popolari: dtnb cas 69-78-3, iċ-Ċina, fornituri, manifatturi, fabbrika, personalizzati, bl-ingrossa, irħas, skont, prezz baxx, kampjun ħieles









